Refo‘s en evo’s
Er is in christelijk Nederland een breed spectrum aan kerkelijke stromingen, dat grofweg uiteenloopt van refo’s (traditioneel gereformeerden) tot evo’s (evangelie- en pinkstergemeenten). In onze tijd bestaat de neiging de verschillen tussen die groepen een beetje weg te duwen – 'het gaat toch om Christus?’ - Maar misschien is het zo gek nog niet om ze eens tegen het licht te houden en te zien wat ze nu eigenlijk geloven en waarom.
In dit boek volgen we de gesprekken tussen Gerrit (de refo) en Evert (de evo). Willem Ouweneel heeft Gerrit en Evert in een mooie tuin geplant en laat ze theologisch lekker met elkaar stoeien. Uit vriendschap, maar toch ook in ernst. Onderwerpen als de uitverkiezingsleer, de Heilige Geest en natuurlijk de rol van Israël komen aan bod, rijkelijk voorzien van Bijbelteksten.
Of je nu een Gerrit of een Evert ben, of iets daartussenin. Dit boek helpt je om de Bijbel, de ander én jezelf beter te begrijpen.
De auteur
Prof. Dr. Willem J. Ouweneel
Redactie Biblion –
Een verzameling gesprekken tussen twee fictieve personages uit verschillende protestantse bewegingen. In dit boek worden de theologische verschillen tussen traditionele gereformeerden (refo’s) en evangelie- en pinkstergemeenten (evo’s) onderzocht. Het boek volgt de gesprekken tussen twee fictieve personages, Gerrit en Evert, die de twee standpunten vertegenwoordigen. In een symbolische tuin discussiëren zij over diverse theologische onderwerpen zoals de uitverkiezingsleer, de Heilige Geest en de rol van Israël, waarbij ze rijkelijk gebruik maken van Bijbelteksten. Het doel is om de lezer inzicht te geven in de verschillende geloofsovertuigingen en om een beter begrip van de Bijbel, de ander en zichzelf te bevorderen. In prettige stijl geschreven. Geschikt voor een breed tot geoefend
lezerspubliek.